Każda z kobiet posiada większą, bądź mniejszą ilość body w swojej szafie. Jednak są i takie, które nie używają ich wcale. Twierdzą one, iż biustonosze korygujące to niewygodna część ubioru, fiszbiny wbijają im się w ciało oraz muszą ciągle go poprawiać. Według nich wadą mogą być wysokie ceny, które są widoczne na metkach biustonoszy peek-a-boo w porządnych sklepach. Jednak zazwyczaj płaci się za jakość. Kobiety, które nie noszą staników biorą pod uwagę także modę oraz to, że biustonosze gładkie miseczki często nie gości na ciałach popularnych modelek, piosenkarek czy aktorek. Jednak biustonosz powinien być nieodłączną częścią naszej garderoby.

To, że czasami nie uwzględnimy go podczas ubioru, nie oznacza wcale, że będzie miało to jakikolwiek zły wpływ na nasze ciało. Jednak jeśli w ogóle nie będziemy go nosiły, możemy odczuwać złe skutki na naszym ciele. Przede wszystkim może być to ból kręgosłupa, który będzie nadmiernie obciążony masą piersi, szczególnie tych większych. Możemy także nabawić się atrofii, czyli choroby w której do czynienia mamy z zanikiem tkanki z której zbudowane są piersi, w tym przypadku tkanki tłuszczowej. Choroba ta może wystąpić podczas, gdy nasze piersi będą w całkowitym bezruchu. Może być to skutkiem złego doboru biustonoszu, który zwykle jest za bardzo zabudowany i sztywny.

Nasze piersi powinny podczas ruchu naszego ciała także wykonywać swoiste, samodzielne ruchy. To, że nie noszenie biustonosza wyglądać czasem może brzydko i nieestetycznie, także jest faktem. W szczególności dotyczyć może to kobiet, których piersi są obwisłe. Podczas kupna biustonosza powinniśmy brać pod uwagę to, by spełniał on nasze oczekiwania w stu procentach. Powinien być dobrany kolorystycznie do naszego ubioru. Musimy także zwracać uwagę na rozmiar. Jeśli biustonosz będzie za duży, będzie brzydko sterczał, a nasze piersi będą w nim zbyt luźne. Jeśli jednak będzie za ciasny, możemy doznać uczucia „wylewania” się piersi spoza biustonosza. Taki wygląd naszego biustu może niekorzystnie wpływać na naszą powierzchowność.