Chociaż często nie zwraca się uwagi na to, z czego jest właściwie wykonana bielizna, to dla wielu osób ma to ogromne znaczenie. Jest to związane głównie z tym, że niektóre osoby mają alergie na poszczególne materiały lub też po prostu nie jest im wygodnie w staniku czy figach wykonanych z poliestru. Zatem lepiej zawsze patrzeć na metki, gdyż wtedy dokładnie będzie wiadomo, z czego dana bielizna damska jest wykonana. Na samym początku trzeba wspomnieć o tworzywach sztucznych. Są one obecnie jednym z najlepszych materiałów, które nadają się do produkcji bielizny damskiej, a szczególnie biustonoszy. Poliamid, poliester czy nylon są tworzywami bardzo wytrzymałymi, zatem nawet po rozciągnięciu nie zmieniają swoich właściwości.

Trzeba też powiedzieć, że po wypraniu również nie ma z nimi żadnego problemu, ponieważ szybko wracają do swojej poprzedniej formy. Poza tym tworzywa takie oferują możliwość przygotowania cienkich i jednocześnie trwałych tkanin, zatem można cieszyć się wtedy z czegoś takiego, jak koronkowa bielizna damska czy też odzież sportowa termicznie formowana lub bezszwowa. Wiele zależy jednak od tego, jakie materiały zostaną zastosowane w rodzinie samych tworzyw sztucznych, ponieważ producenci mają do dyspozycji mnóstwo różnych rodzajów takich właśnie materiałów, które mogą być bardziej podatne na rozciągnięcie, ale są też takie, które nawet po kilku latach używania nadal prezentują takie same właściwości, jak na początku. Poza tym bielizna damska to także bawełna. Ten materiał jest przyjemny dla skóry, nie powoduje odparzeń oraz jest przewiewny.

Właśnie z tego powodu wiele kobiet woli dla siebie wybierać produkty z bawełny, gdyż wtedy można postawić na swobodę oraz wygodę. Ciekawą propozycją, ale z nieco wyższej półki cenowej będzie jedwab. Często jest tak, że producenci bielizny produkują sam stanik z tworzywa sztucznego, ale wypełnienie miseczek jest wykonane z bawełny. Wtedy łączy się ze sobą zarówno wytrzymałość bielizny, jak naturalne właściwości bawełny. Jeżeli chodzi o figi, to na co dzień najlepsze są właśnie bawełniane. Warto więc zwrócić uwagę przed wakacjami na odpowiednie kąpielówki, kosmetyki do pielęgnacja ciała, a także świece.