Ciąża to ważny okres w życiu kobiety. Przyszłą mam a powinna zatem dbać również o swoje ciało, by ograniczyć powstanie rozstępów i sprawić, by biust nasz nie stracił jędrności i sprężystości. Kobiece piersi w okresie ciąży zaskakują nas niezmiennie. Potrafią w szybkim tempie powiększyć się nawet o dwie miseczki. Już z chwilą zatrzymania się miesiączki staja się napięte i obrzmiałe. Biustonosze miękkie, które do tej pory stosowałyśmy idą w kąt. Piersi kobiety maja za zadanie spełnienie roli biologicznej.

Muszą zadbać o pokarm dla potomstwa. Krótko mówiąc, nie ma reguły mówiącej o tym jaki biust będziemy miały po urodzeniu i wykarmieniu dziecka. Reguła natomiast jest by dbać o ten biust, mimo wszelkich trudności związanych z ciążą i macierzyństwem. Biustonosze półusztywniane szyte z myślą o ciężarnych mają to do siebie, że posiadają szerokie ramiączka , co pozwala utrzymać sprężystość piersi. Pozwala na dobre podtrzymywanie ciężaru piersi. O taki ciężar nie trudno w okresie ciążowym, bowiem piersi wiadomo że są duże i bolące. Przyczyna tkwi właśnie w aspekcie biologicznym. Hormony ciążowe robią z kobietą tyle niespodzianek, że czasami odechciewa nam się ciąży. Jednak kiedy pomyślimy o maluszku, które ma się urodzić wszelkie męki są warte wszystkiego. Biustonosze usztywniane oraz gorsety ciążowe maja uchronić ciężarną przed bólami pleców.

Są uszyte w taki sposób, że posiadają specjalną konstrukcję dostosowaną do wzrostu piersi. Mają poszerzone boki dla lepszego wzmocnienia, opracowaną ochronę piersi, regulowane i szerokie ramiączka. Ponadto posiadają szerszy pas podtrzymujący biust oraz rzędowe haftki , które umożliwiają regulację. Na rynku istnieje coraz więcej firm z asortymentem ciążowym i dziecięcym. Wiele salonów prowadzi sprzedaż bielizny, ubrań ciążowym w połączeniu z ciuszkami niemowlęcymi oraz sprzętem w postaci wózków, kojców czy huśtawek. Krótko mówiąc; udając się do takiego sklepu kupimy wszystko co potrzebne przyszłym mamom , jak również naszym dzidziusiom. Warto więc udać się do jednego a poważnego punktu i zakupić wszystko czego potrzebujemy. Pozwoli nam to uniknąć chodzenia, z osobna za różnymi rzeczami.