Nie tylko dorośli mogą cieszyć się bogactwem kostiumy na plaże, bowiem dla dzieci również producenci mają różnorodne wzory i fasony strojów kąpielowych jak kostiumy dwuczęściowe, kostiumy jednoczęściowe oraz dodatki na plażę. Dla dziewczynek są to zarówno stroje jednoczęściowe, jak i dwuczęściowe. Decydując się na kostiumy kąpielowe jednoczęściowe dla dzieci można znaleźć stroje z błyszczącymi nadrukami np. koników, lalek, postaci z bajek, rybek itp. Materiałem dominującym jest oczywiście poliamid.

Dostępne są one przede wszystkim w fasonie stroju pływackiego, bardzo często z kontrastowymi wstawkami np. czarno-różowymi. Piękne są również kostiumy kąpielowe dla dziewczynek z doszytymi na wysokości bioder dużymi falbankami. Dla dziewczynek można również zakupić bikini w najmodniejszych kolorach m.in. w kolorze fioletowym. Bikini jest zazwyczaj zapinane na szyi i do niego dołączane są czasem cienkie ozdobne paski. Dziewczynki mogą więc wyglądać w nich jak mamusia. Do strojów kąpielowych dla dziewczynek często dołączane są też również różnego rodzaju kokardki, co wygląda bardzo estetycznie i pięknie się zatem prezentuje. Dla chłopców z kolei jeżeli chodzi o kostiumy kąpielowe nie ma dużego wyboru, ponieważ są to jedynie spodenki. W zależności od potrzeb mogą one być szyte na sportowy krój albo też z różnorodnymi ciekawymi i kolorowymi nadrukami.

Stroje kąpielowe zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców odznaczają się bogatą kolorystyką. Dla dziewczynek dostępne są stroje w kolorach przede wszystkim różu, czerwieni, żółte, pomarańczowe i fioletowe. U chłopców dominują spodenki koloru czarnego, granatu, niebieskiego oraz brązowego. Można również spotkać bardzo kolorowe stroje kąpielowe dla chłopców. Dla dziewczynki za taki kostium kąpielowy jednoczęściowy zapłacimy około trzydzieści pięć złotych, natomiast, jeżeli chodzi o bikini to wydatek rzędu pięćdziesięciu złotych. Z kolei jeżeli chodzi o stroje dla chłopców wydamy nieco mniej bo około trzydziestu złotych za spodenki. Wybór jest jednak duży więc z pewnością znajdą się również tańsze tego typu stroje.