Chociaż bielizna pełni głównie rolę praktyczną, to jednak trzeba powiedzieć, że ma też ona wiele innych przydatnych funkcji. Wiele zależy oczywiście od tego, z jaką bielizną mamy do czynienia, ponieważ niektóre komplety przeznaczone są do specjalnych zadań, na przykład do tego, aby w ogóle nie były widoczne spod ubrań albo też maksymalnie podtrzymywały i chroniły piersi podczas uprawiania sportu. Jednak trzeba też powiedzieć o czymś takim, jak bielizna seksowna.

W jej przypadku mamy oczywiście do czynienia z konkretnym celem, w jakim się ją nosi, a jest nim wywołanie podniecenia u osoby, która ogląda kobietę ubraną w taką właśnie bieliznę, czy też podniesienie swojej własnej atrakcyjności, co także można osiągnąć poprzez noszenie zmysłowej bielizny. W sklepach bielizna seksowna zajmuje większość półek, dlatego nie ma się w ogóle problemów ze znalezieniem takiej, która byłaby najlepsza i przypadła nam do gustu. Wiele zależy też od tego, jaki styl ubierania się preferujemy, a co za tym idzie, czy przykładowo bardziej kusząca będzie dla nas bielizna z białej koronki czy też półprzezroczysta z czarnego jedwabnego szyfonu. Są z nich produkowane pończochy, sukienki, rajstopy oraz kostiumy. Mamy do dyspozycji także mnóstwo innych fasonów oraz wzorów i kolorów, zatem na pewno dobierzemy coś dla siebie. Najczęściej kobiety stawiają na zestawy składające się z biustonosza oraz majtek, które mogą mieć formę tradycyjnych fig, wyciętych stringów czy też wygodnych szortów. Także same fasony biustonoszy się różnią, ponieważ można zakupić balkoniki, które nazywane są też bardotkami, staniki push-up, które mają za zadanie wyeksponowanie piersi czy też koronkowe modele zmysłowo oplatające biust.

Sama bielizna seksowna to jednak nie tylko takie właśnie komplety, ponieważ oprócz nich w sprzedaży znajdują się też modelujące gorsety, body, przezroczyste koszulki czy pończochy i pasy do pończoch. Zatem seksowna i podniecająca bielizna z pewnością powinna znaleźć się w szufladzie komody każdej kobiety, która chce czuć się atrakcyjnie i jednocześnie kusić mężczyzn, którzy uwielbiają taką bieliznę.