Każda z kobiet jest inna, pod względem charakteru, jak i też pod względem budowy i sylwetki ciała. Tak samo każda z kobiet posiada swój własny, indywidualny rozmiar. Dotyczy to także rozmiarów biustu, co za tym idzie rozmiarów naszego body. Więc każda z nas powinna dobrać swój biustonosze korygujące idealnie do rozmiaru swojego biustu. Biustonosz peek-a-boo bowiem jest nieodłączną części garderoby każdej z nas. Podczas jego kupna, szczególnie zwróćmy uwagę na rozmiar miseczki, oraz obwód naszego ciała pod biustem.

Biustonosze gładkie miseczki powinien leżeć na nas idealnie, w przeciwnym wypadku może skutkować to bólem kręgosłupa, chorobą o nazwie atrofia, czy rozciągnięciem wiązadeł Coopera, co może przyczynić się do tego, że nasze piersi staną się brzydkie i obwisłe. Jeśli wybierzemy odpowiedni sklep, w którym nabędziemy swój nowy biustonosz, z pewnością spotkamy tam ekspedientkę, która pomoże dobrać nam biustonosz odpowiedni dla nas. Bardzo ważne jest, by biustonosz nie opierał się tylko i wyłącznie na ramiączkach. Stanik trzymać powinien się na dolnej części biustonosza. W każdym kraju obowiązują inne oznaczenia dotyczące rozmiarów biustonoszy. W Wielkiej Brytanii stosuje się oznaczenia takie jak: AAA, AA, A, B, C, D, DD, E, FF, G, GG, GGG, H, HH, J, JJ oraz K, oznaczają one rozmiar miseczki. W naszym kraju jest to od AA i A aż do S.

Jeśli kupujemy biustonosze w innych krajach, zawsze zapoznajmy się z rozmiarami, które w nich obowiązują. Jest to ważne, ponieważ niepotrzebnie kupić nam nieużyteczny biustonosz. Jednak przed jego kupnem należy go zawsze przymierzyć. Oznakowania dotyczące rozmiarów w Wielkiej Brytanii to na przykład 26, a w innych krajach Europy jest to rozmiar 55. W Wielkiej Brytanii rozmiary te pną się w górę o 2, natomiast w niektórych krajach europejskich rosną o 5. Co się tyczy Francji, rozmiar 70 to rozmiar 26 W Wielkiej Brytanii. Jak widać co kraj, to inny rozmiar biustonoszy. W naszych polskich sklepach znaleźć możemy także wiele produktów zagranicznych, więc nie zawsze kierujmy się rozmiarami opisanymi na metkach.