Staniki są częścią bielizny, którą każda kobieta posiada i wykorzystuje każdego dnia. W swojej szafie warto mieć jednak kilka rodzajów biustonoszy. Jednym z nich są miękkie biustonosze. Jest to wskazane przede wszystkim dlatego, że biustonosze miękkie należą do jednych z najbardziej wygodnych oraz posiadają właściwości pielęgnujące nasze piersi.

Charakteryzują się one również miękką, nieusztywnianą miseczką, która tylko swym krojem uwydatnia biust. W miseczkach nie znajdziemy więc żadnych wkładek czy gąbeczek, które znajdują się w biustonoszach typu push-up, a pomimo to piersi będą się prezentowały bez wątpienia cudownie. Produkowane są z fiszbinami oraz bez. Szeroki wybór sprawia, że każda kobieta niezależnie od wieku znajdzie wśród biustonoszy taki, który odpowiada jej upodobaniom. Miękkie biustonosze bardzo dobrze sprawdzają się u pań z bardziej obszernym biustem, gdyż nie spłaszczają ich. Większość z dostępnych modeli ma piękne, koronkowe wykończenia, które sprawiają, że biustonosz miękki może bez problemu zastąpić ten najdroższy i usztywniony. Ceny za biustonosze miękkie są dużo niższe, jednak należy zaznaczyć, że jakość pozostaje wyrównana.

Noszenie takiej bielizny jest nie tylko komfortowe, ale też zdrowe. Tego typu bielizna jest więc również bardzo chętnie wykorzystywana przez osoby uprawiające sport. Każde piersi są inne i każde przywykły do innego traktowania, jeśli jednak kobieta gustuje w delikatnej bieliźnie, która nie tylko kształtuje, ale również dopasowuje się idealnie do biustu to miękkie, gustownie wykończone, wykonane z najlepszych materiałów biustonosze będą jak najbardziej odpowiednie. Biustonosze miękkie nadają się do każdego typu biustu, ponieważ znakomicie podkreślając jego kształt. Jeżeli więc kobietom zależy przede wszystkim na podtrzymywaniu biustu najlepiej sprawdzają się właśnie miękkie biustonosze zaopatrzone w bardotkę. Z kolei w pełniejszym podkreśleniu piersi pomocny okazuje się biustonosz zaopatrzony w estetyczny pas również miękki.