Męska bielizna to nie tylko wszelkiego rodzaju majtki, podkoszulki czy skarpetki ale jest to również męskie bikini, są to również męskie kąpielówki. Tego typu bielizna męska jest na rynku bieliźniarskim bardzo urozmaicona, gdyż jest to właściwie jedyny rodzaj bielizny męskiej, który jest widoczny a nie skrywany pod ubraniami.

Dlatego dostępny asortyment jest bardzo bogaty i dopasowany do potrzeb i wymagań każdego mężczyzny. Przede wszystkim tego typu bielizna męska to istna moda plażowa, więc nie tylko wybierane jest to, co jest wygodne i to, co jest praktyczne, ale przede wszystkim panowie wybierają to, co jest modne. Wybór kąpielówek jest bardzo duży i to, aby wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie fason wymaga niejednokrotnie głębokiego zastanowienia. Każdorazowo panom proponowane są slipy kąpielowe, szorty lub też spodenki kąpielowe. To, na jaki typ się konkretny mężczyzna zdecyduje jest kwestią jego gustu i przede wszystkim zależne jest od tego, jaka sylwetkę dany pan posiada, jak jest zbudowany.

Każdy z tych modeli, jakie oferuje mężczyznom bielizna męska na plażę ma swoje wady i każda ma swoje zalety. Przede wszystkim szczupłym i wysportowanym panom polecane są slipy kąpielowe, które stanowczo są jednak odradzane panom o mocniejszej budowie ciała. Ponadto bardzo dobrze wyglądają na każdej sylwetce spodenki kąpielowe, które ostatnimi czasy staja się coraz bardziej popularne wypierając w ten sposób z plaż niegdyś na nich królujące slipy. Natomiast kąpielówki typu szorty nie są polecane starszym panom, gdyż zazwyczaj są one wzorzyste i kolorowe, jednakże zawsze dobrze w nich wyglądają młodzi mężczyźni, jak również młodzież. Jednak zawsze należy dobierać odpowiednie dla sienie stroje kąpielowe pod kątem tego, czy są one odpowiednie dla naszej sylwetki, jak również warto mieć na uwadze to, czy są one w danym sezonie modne tak by nie zniechęcał nas widok wszystkich na plaży, którzy mają strój modny, a nasz okazałby się strojem niemodny. Jest to kwestia istotna, gdyż każdorazowo wpływa na nasze samopoczucie i w ten sposób pośrednio, na jakość naszych wakacji. Tuniki obnażające piękne nogi kobiet, a także odzież sportowa są dosyć często kupowane.