Tyle się mówi o szczupłej sylwetce, o powiększaniu biustu. Te dwa tematy można ze sobą doskonale połączyć w kwestii bielizny. Dziewczyny, powiększające sobie biust, zwłaszcza te szczupłe, maja przed sobą ogromny problem z zakupem stosownej bielizny. Kobieta, mająca w obwodzie ponad 70 cm, nosząca miseczkę d, czuje się załamana.

Biustonosze miękkie szyte na miarę miseczek d, maja obwody od 90 wzwyż. Jaki z tego wniosek? Kobiety szczuplutkie z dużym biustem muszą szyć biustonosze półusztywniane. Nasz rynek niby bogaty we wszelkiego rodzaju bieliznę, nie jest przygotowany dla szczupłych z dużymi piersiami kobiet. Wiele z nich ucieka się do pracowni gorseciarskich, by uszyć sobie bieliznę. Dosyć już mają sytuacji , że zakupione biustonosze usztywniane lub gorsety albo są za wielkie w obwodzie, albo spod przymałych misek wypływa połowa biustu. Gdzie zatem cała atrakcyjność szczupłych kobiet z dużym biustem. Czy nikt nie pomyślał o takim rozwiązaniu ? Kobiety z dużym biustem płacą sporo za uszycie stosownej dla siebie bielizny. Czy producenci nie potrafią temu zaradzić? Polskiemu rynkowi daleko jeszcze do takich możliwości.

Producentom bielizny nie opłaca się produkować nietypowej bielizny, gdyż popyt na nią jest niewielki. Wiele kobiet szuka rozwiązania na rynku zachodnim, który bogatszy jest w nietypową bieliznę. Jednak patrząc na ceny takiej bielizny, wiele kobiet woli udać się do pracowni gorseciarskiej i zamówić coś na miarę. Ceny są podobne, a przynajmniej kobiety te mają świadomość tego ,że uszyta bielizna będzie idealna do ich sylwetek i piersi. Gorseciarki zaprezentują nam bogatą paletę kolorów, bogate wzornictwo i materiał z jakiego uszyta ma być nasza bielizna. Często kobiety decydują się na uszycie większej ilości kompletów bielizny, by zaoszczędzić na czasie. Niejednokrotnie bywa tak, że przy zamówieniu kilku kompletów możemy liczyć na rabaty, czy jakiś gratis w postaci haleczki czy majtek. Wiele kobiet o nietypowej figurze decyduje się na gorsety szyte na miarę. Gorsety te potrafią podnieść nasze biusty, wyeksponować talię i wyszczuplić.