Nowość i kontrowersja, powiązane są ze sobą od wieków. Za nowością zawsze idzie ciekawość, polemika, protest, bądź w niektórych przypadkach zadowolenie. Stringi męskie po dziś dzień są bielizną, która ma mało faworytów. Kobiety twierdzą, chociaż same je noszą, i wiedzą, że są wygodne, że tego typu bielizna męska jak slipy, bokserki czy koszulka jest noszona przez mężczyzn, zniewieściałych, patrzą na nich z niesmakiem, mówią, że nie wypada, że jest to niepociągające, a nawet niesmaczne, a mężczyźni uważają takie osoby za homoseksualistów. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że męskie ciało nie ma warunków do noszenia ich? Czy wyobraźnia ludzka wybiega poza granice zamierzeń mężczyzn, którzy chcą być nie tylko modni, ale również liczy się dla nich wygoda?

Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ w dzisiejszym świecie trudno o tolerancję, coś innego oznacza odizolowanie od całości, od tradycyjnych, klasycznych trendów, co według społeczeństwa jest niedopuszczalne. Bielizna męska może mieć różne zastosowanie i ma przede wszystkim sprawiać, ze jest nam w niej wygodnie. Jeżeli jest na rynku dostępna opcja stringów dla mężczyzn to, dla czego mielibyśmy z niej nie skorzystać i nie kupić ich. Trzeba spojrzeć na siebie, na swoje potrzeby a nie na innych, nie trzeba również za każdym razem pokazywać, że je nosimy, jeżeli wiemy, że ludzie nas otaczający mogą tego nie zrozumieć, to jest sfera osobista, ty wiesz, że je masz, wiesz, że je nosisz, i wiesz, że dobrze się z tym czujesz i to powinno wystarczyć. Twoje zdanie liczy się bardziej, nie innych.

Jeżeli bielizna męska ma ograniczać to, po co jest projektowana, sprzedawana, promowana? Chyba nie, dlatego, żeby zrobić na złość innym, tylko umożliwić nam podjęcia decyzji jak chcę żyć, co do mnie pasuje, do mojego trybu życia i w czym jest mi wygodnie. Nie inni w tym chodzą tylko ja. Można założyć slipy do pracy, a w wolnym czasie stringi chociażby w cieplejsze dni, kiedy skóra potrzebuje wentylacji, nie poci się wtedy, jest nam w niej komfortowo, i nie ogranicza ruchów. Najlepszy pomysł na upalne dni, wakacje, czy na wyprawę rowerową.