Męska bielizna to nie tylko wszelkiego rodzaju majtki, podkoszulki, czy skarpetki i termoaktywna odzież sportowa, ale jest to również męskie bikini, są to również kalesony, które raczej nie zyskują obecnie uznania w oczach mężczyzn. Jednakże taka bielizna męska zarówno kiedyś, jak i obecnie jest niezbędna w konkretnych sytuacjach jak i w określonych porach roku. Każdorazowo kojarzą się one z zamierzchłymi czasami, kiedy to kalesony były podstawowym elementem męskiej bielizny. Mogłoby się wydawać, iż obecnie, kiedy to bielizna męska jest ta zróżnicowana i kiedy wprowadzana są na rynek coraz to nowsze i coraz bardziej ekstrawaganckie rozwiązani to kalesony nie znajdą już swojego zastosowania.

Jednakże kalesony, które każdorazowo są wykonane z miękkiej i przyjemnej dzianiny, obcisłe, które mogą być zarówno długie, jak i krótkie. Każdorazowo noszone są one pod spodniami, a ich celem jest to przede wszystkim, aby zapewnić ciepło podczas zimy. Jednakże obecnie znajdują one również swoje zastosowanie wśród mężczyzn jeżdżących na motorach, gdyż ten typ bielizny męskiej jest nastawione na to, aby dawać ciepło, co w takich warunkach jest bardzo ważne. Jest to, więc rodzaj bielizny termo aktywnej, chroniącej przed zimnem i dającej ciepło. Jednakże taka bielizna męska, jaką są kalesony obecnie nie musi już być niewygodna, gruba i krępująca. Przeciwnie- obecnie kalesony są wykonywane z najwyższej klasy włókien syntetycznych, które skutecznie chronią przed zimnem, mimo że są uszyte z cienkiej, pojedynczej warstwy materiału.

Tego typu nowoczesne typu kalesonów pozwalają utrzymywać normalną temperaturę ciała, kiedy na zewnątrz zimno, a jednocześnie umożliwiają skórze swobodne oddychanie i utrzymanie jej właściwej wilgotności. Dzięki temu takie nowoczesne kalesony są odpowiednie i idealne zarówno pod strój sportowy, jak również pod ubranie do pracy. Jednakże mimo tych wszystkich zalet rzadko, który mężczyzna na taki rodzaj bielizny się decyduje, co jednak nie odejmuje zalet tych nowoczesnych kalesonów. Jednakże wybór bielizny jest to zawsze kwestia indywidualna i musi być poparta nie tylko potrzebami natury ogólnej, ale przede wszystkim naszymi potrzebami i naszym gustem. Kobiety preferujące tuniki, dzięki którym odsłaniają piękne nogi.