Dla mężczyzn obecnie moda bieliźniarska wychodzi poza standardowe rozwiązania i skłania się w stronę takich, które kiedyś byłyby nie do pomyślenia. Skarpetki stopki, odzież sportowa, tuniki odsłaniające piękne nogi, to nowość ostatnich lat. Także obecnie mamy dostępne różne rodzaje męskiej bielizny. Także dostępne obecnie rozwiązania to niebanalna bielizna męska, która każdorazowo jest skierowana dla każdego mężczyzny nie tylko dla tego, który zadowoli się zakupem zwykłem bielizny w supermarkecie.

Obecnie na rynku bieliźniarskim dostępne są dla mężczyzn nie tylko różne modele bielizny, których oferta jest bogatsza niż kiedykolwiek. Chociaż klasyczne rozwiązania, jakie proponują mężczyznom producenci męskiej bielizny ciągle znajdują swoich nabywców, są bardzo chętnie kupowane i są doceniane przez panów ceniących sobie komfort i wygodę ich użytkowania to jednak na rynku pojawiają się coraz nowsze i coraz bardziej ekstrawaganckie rozwiązania. Coraz częściej bielizna męska nastawiona jest nie tylko na to, aby była wygoda, ale również bardzo często dostępne modele bielizny męskiej zaczerpnięte z zachodu są nastawione na wygląd a nie na wygodę.

Jednym z tego typu rodzaju bielizny męskiej są majtki tak zwane jockstrap, które zostały zaczerpnięte z USA. Tego typu bielizna męska charakteryzuje się tym, iż majtki te to właściwie dwa opasające pośladki paski i stosunkowo szeroki przód osłaniający genitalia. Bardzo często tego typu bielizna męska jest traktowana, jako bielizna erotyczna. Ale nie tylko. Każdorazowo bielizna typu jockstrap może być doskonałym rozwiązaniem dla sportowców, jak również znajduje swoje zastosowanie w sytuacjach pooperacyjnych, kiedy to jest naprawdę doskonałym i praktycznym rozwiązaniem. Jednakże wydaj eis, iż ten typ bielizny nie jest spopularyzowany w naszym kraju, w którym jednak klasyczne rozwiązania typu slipy i bokserki znajdują najszersze zastosowanie i znajdują najszersze grono nabywców. Natomiast majtki typu, jockstrap uważane za bieliznę ekstrawagancką i przez to jak i przez niekorzystne skojarzenia są one raczej rzadko wybierane i nie są spopularyzowane.