Oczko w rajstopach to zmora wielu kobiet, które noszą tę właśnie część garderoby. Wiadomo, że zamaskowanie takich właśnie uszkodzenia jest bardzo trudne, szczególnie jeżeli mamy do czynienia z grubszymi i ciemnymi rajstopami. Co można zatem zrobić, aby ukryć oczko w rajstopach? Jaki z nich warto wybierać, aby takie sytuacje nam się nie zdarzały? Pierwszym i najważniejszym czynnikiem, który wpływa na oczka w rajstopach są oczywiście uszkodzenia mechaniczne. Przeważnie jest to zaciągnięcie paznokciem czy też krawędzią zamka z ubrania albo torebką. Czasami rajstopy drą się też tedy, gdy usiądziemy na uszkodzonym drewnianym krześle, którego drzazgi pozaciągają włókna i tym samym spowodują zniszczenie rajstop.

W większości przypadków jest jedna tak, że kobiety nie wiedzą nawet, kiedy nastąpiło to zdarzenie, co również jest wskazówką do tego, że rajstopy są niezwykle delikatne i należy się z nimi podobnie obchodzić. Gdy poleci oczko, najlepiej jest, gdy w torebce mamy zapasowe rajstopy. Jednak wiele kobiet w ogóle o tym nie myśli i tym samym nie ma ich pod ręką gdy są potrzebne. Wyjściem może być całkowite zdjęcie rajstop, jeżeli oczywiście mamy przestrzeń, aby to zrobić, następnie można także potraktować dziurkę jako element pewnej stylizacji i zrobić ich jeszcze kilka. Co jakiś czas projektanci mody wypuszczają kolekcje, gdzie podarte rajstopy są głównym elementem, który przyciąga wzrok. O ile takie właśnie rajstopy sprawdzą się wtedy, gdy nasz styl ubierania się jest odrobinę alternatywny, to jednak w przypadku, kiedy udajemy się do pracy, podziurawione rajstopy nie będą wyglądały estetycznie. Jeżeli zauważyłyśmy dopiero dziurkę i jest ona niewielka, można jakoś spróbować zapobiec jej powiększaniu.

W tym przypadku sprawdza się na przykład lakier do paznokci, który powstrzyma materiał przed dalszym rozchodzeniem się. W sklepach można też zakupić specjalne spraye, którymi można popsikać dziurkę w rajstopach. Warto też zawsze kupować produkty renomowanych firm, które oferują dobre jakościowo rajstopy, ponieważ wtedy będziemy miały mniejszą szansę, że pojawi się w nich oczko. Odpowiedni dobór odzieży do rajstop jest równie bardzo istotny. Koszulki, golfy, bluzki czy żakiety, powinny być dobrane kolorystycznie do koloru rajstop.