Nie każda kobieta przeznacza na zakup bielizny duże sumy, ale trzeba wiedzieć, że nie we wszystkich przypadkach jest to dobre rozwiązanie. Dlaczego tak właśnie jest? Przypatrzmy się temu bliżej, ponieważ zakupy taniej bielizny są obecnie dość łatwe, ale trzeba też wiedzieć, kiedy można pozwolić sobie na oszczędności, a kiedy z kolei lepiej postawić na nieco droższe rozwiązania. Na samym początku trzeb zawsze wiedzieć, czy stanik jest prawidłowo dobrany do piersi. Jeżeli nigdy nie zastanawiałyśmy się nad tym, jaki powinien być nasz rozmiar, to z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że mamy źle dobrany biustonosz.

Często kobiety przy ich wyborze kierują się stereotypami, myśląc, że 75B to rozmiar średni, a z kolei te staniki, które mają miseczkę D są przeznaczone dla dużych biustów. W rzeczywistości bielizna damska jest o wiele bardziej skomplikowanym tematem, dlatego też najlepiej jest znaleźć dla siebie taki salon z bielizną, gdzie będzie można dobrać najbardziej dopasowany stanik, dobrać odpowiednią termoaktywną odzież sportowa, w których w końcu będziemy mogły poczuć się wygodnie. Jeżeli ten właśnie etap mamy już za sobą, wtedy możemy zastanowić się nad tytułowym pytaniem, czyli czy tania bielizna damska jest rzeczywiście dobrym rozwiązaniem. Sama kwestia ceny jest też uzależniona od naszych możliwości finansowych, ale przyjmijmy, że za tanią będziemy uważali taką, która kosztuje mniej niż 50 złotych.

Jest to przeważnie bielizna z dużych sklepów w centrach handlowych czy też z bazarów. Wtedy musimy wiedzieć, że dobrze wykonana bielizna damska musi wymagać też wytrzymałego materiału. Jeżeli nie będzie on zastosowany, wtedy sam stanik szybko się rozciągnie, a jego elementy do regulacji popękają, jeżeli zostały wykonane z plastiku. Gdy zależy nam więc na tym, aby nasza bielizna wyglądała dobrze przez długi czas i nawet po wielokrotnym praniu nie było z nią problemów, wtedy powinniśmy zastanowić się nad zakupem tej z górnej półki. Jednak nie zawsze wiąże się to z większymi kosztami, ponieważ można dla siebie upolować ciekawe zestawy na przecenach. Po sezonie można znacznie taniej zakupić kąpielówki, kosmetyki do pielęgnacja ciała, czy gadżety takie jak świece.