Spanie w chłodnym łóżku, kiedy dookoła temperatura nie jest zbyt wysoka, nie jest zbyt komfortowa. Czasami nawet najgrubsza kołdra może nie zapewnić nam odpowiedniego ciepła, jeżeli nie jesteśmy wystarczająco dobrze ubrani. Właśnie z tego powodu bielizna na noc, którą zakładamy zimą taka jak szlafroki, szorty, koszula nocna oraz bielizna czar nocy, powinna odznaczać się szczególnymi cechami. Jakie są najważniejsze? Na co należy patrzeć, jeżeli kupujemy dla siebie bieliznę na noc? Tutaj z pewnością będzie to kilka czynników, które razem sprawią, że wyśpimy się i będzie nam ciepło nawet podczas najmroźniejszych dni w zimie. Najważniejszy jest fason oraz materiał.

Przyjrzyjmy się bliżej najpierw temu, jak bielizna na noc ma wyglądać. Tutaj trzeba postawić na długie rękawy oraz na długie nogawki w spodniach. W ten sposób na pewno będzie nam o wiele cieplej niż w przypadku, kiedy założylibyśmy taką pidżamkę, która będzie miała krótkie nogawki i rękawki. Trzeba jednaka zawsze sprawdzać, jak wykończona jest pidżama. Jeżeli nogawki nie będą mały na końcach wszytych gumek, to wtedy będą się one podwijać w trakcie przekręcania się w łóżku z boku na bok. Nie jest to wygodne, ponieważ często budzimy się wtedy z podwiniętymi aż po uda nogawkami, a nasze stopy i łydki są zimne. Tutaj można też postąpić tak, że użyjemy dłuższych ciepłych skarpetek, w które wsadzimy nogawki, wtedy będzie nam przyjemnie ciepło w stopy. Jednak lepszym pomysłem będzie zakupienie pidżamki, która będzie miała bardziej dopasowane nogawki. W przypadku koszulki można postawić też na taką, która jest zapinana na guziczki.

Jeżeli chodzi o materiał, to bielizna na noc powinna być wykonana głównie z ciepłych oraz miłych w dotyku materiałów. Może to być grubsza bawełna, ale zimą o wiele lepiej sprawdza się puszysta flanela czy też polar, z tym, że trzeba pamiętać, że ta ostatnia tkanina jest sztuczna i może tak dobrze nie odprowadzać potu, jak naturalne włókna. W sklepach znajdziemy mnóstwo różnych kolorów oraz wzorów, zatem nie powinno być problemów z tym, aby znaleźć dla siebie ciekawą propozycję wygodnej oraz ciepłej pidżamy na zimę.