W sklepach można znaleźć dla siebie mnóstwo różnego rodzaju rajstop, które powinny zadowolić gusta każdej kobiety, a także koszulki, golfy, bluzki oraz żakiety, które poszukuje czegoś oryginalnego lub też praktycznego. Często wiele kobiet lubi takie rodzaje rajstop, które wyróżniają się jakimiś wzorami. Dzisiaj na szczęście w sklepach bieliźnianych lub też w sklepach w centrach handlowych znajdziemy ich całe multum, więc nie powinno być kłopotów ze znalezieniem takiej pary, która będzie dobrze się prezentowała.

Na samym początku trzeba jednak powiedzieć, że wzorzyste rajstopy nie zawsze nadają się do każdej kreacji, ponieważ jeżeli nie będziemy zwracały uwagi na to, co do nich założymy, to wtedy może powstać nieciekawy efekt pomieszania z poplątaniem. Zatem starajmy się zawsze tak dopasować rajstopy, aby odpowiadały one całości stylizacji pod względem kolorystycznym oraz praktycznym. Nie za bardzo sprawdzą się przecież cienkie modele w środku zimy, nawet jeżeli będą pasowały do płaszcza czy też spódnicy. Zatem zawsze starajmy się dobrze przewidywać pogodę, aby później nie okazało się, że nasz wybór będzie nietrafiony. Wróćmy do wzorzystych rajstop, ponieważ trzeba powiedzieć, że takie właśnie rajstopy można zakupić zarówno o dużej grubości, jak i mniejszej.

Grubość w tym przypadku oznaczana jest przez wartość den, czyli denier, którą znajdziemy na każdym wyrobie pończoszniczym. Im większa będzie to liczba, tym sam produkt będzie grubszy, zatem pamiętajmy o tym, wybierając dla siebie odpowiednie rajstopy. Aktualnie w sklepach znajdziemy najpopularniejsze wzory, czyli kratkę oraz różnego rodzaju kropeczki. Poza tym bardzo często wybierane są rajstopy w kwiaty. W ostatnim sezonie można było zobaczyć je na wybiegach u wielu światowych projektantów mody. Poza tym mniejsze firmy, które zajmują się produkcją rajstop, mają także mnóstwo ciekawych pomysłów. Ich sklepy znajdziemy jednak głównie w Internecie i to tam należy szukać niebanalnych oraz niepowtarzalnych wzorów, które z pewnością będą przyciągały wzrok każdej osoby.