Biustonosze do karmienia są bardzo ważnym elementem, który wpływa na samopoczucie młodej mamy. Biustonosze do karmienia powinny przede wszystkim więc ułatwiać kobiecie tę czynność. Biustonosze do karmienia powinno się nosić od siódmego lub ósmego miesiąca ciąży, kiedy biust już nie rośnie. Miseczka powinna być co najmniej o jeden rozmiar większa od miseczki sprzed okresu ciąży. Biustonosz takie nie potrzebuje dodatkowego miejsca na zapięcie, gdyż obwód pod biustem się nie poszerza.

Biustonosze tego typu są tak zrobione, aby w pełni zapewniać komfort kobietom karmiącym piersią. Posiadają oczywiście praktycznie odpinane i zapinane miseczki oraz elastyczną fiszbinę. Wykonane są one, co bardzo ważne, z dzianiny mającej właściwości antybakteryjne oraz antyzapachowe. Producenci dokładają wszelkich starań, aby tego typu biustonosze były zarazem praktyczne, ale też i nie ujmowały kobiecie zmysłowości, dlatego też dostępne są zarówno prostej budowy, klasycznie biustonosze z bardotką do karmienia, jak i te z koronkowymi wstawkami i niecodziennymi wzorami. Biustonosze takie można zakupić już od trzydziestu złotych w górę. Im jednak bardziej wyszukany biustonosz tym cena oczywiście jest dużo wyższa. Dzięki staraniom producentów bielizna dla karmiących matek nie musi być jednak wcale mało seksowna.

Wystarczy przejrzeć oferty sklepów internetowych, które oferują biustonosze push-up dla kobiet i można łatwo zauważyć, że posiadają one naprawdę niebanalne wzornictwo i w zasadzie niczym nie ustępują tradycyjnym biustonoszom, dlatego też kobiety nie powinny się wstydzić nosić tego typu bielizny. Posiadają one regulowane szeleczki. Zapięcia regulowane z tyłu, dzięki czemu biust naprawdę ładnie się układa. Wzory z haftu nadają biustonoszom na duzy biust niezwykłego powabu, a paniom je noszącym seksapilu. Każda kobieta, która planuje zajść w ciąże lub już teraz spodziewa się dzidziusia powinna przejrzeć dostępne model, których jest naprawdę bardzo dużo, gdyż z pewnością dzięki temu wybierze coś dla siebie.